ОСНОВЕЦ ОД ВЕЛЕС ПАДНАЛ ОД ПРОЗОРЕЦ ВО УЧИЛИШТЕ: Веднаш бил пренесен во болница – Слободен печат
Хроника

ОСНОВЕЦ ОД ВЕЛЕС ПАДНАЛ ОД ПРОЗОРЕЦ ВО УЧИЛИШТЕ: Веднаш бил пренесен во болница

Според пријавата, при игра со соученици, од прозорец на училница на прв кат, паднал ученик од деветто одделение.

Во полицијата во Велес на 18. септември пријавен бил инцидент што се случил во основното училиште „Панко Брашнар“.

Според пријавата, при игра со соученици, од прозорец на училница на прв кат, паднал ученик од 9. одделение.

Детето се здобило со тешка телесна повреда и било веднаш пренесено во болницата во Велес за укажување лекарска помош.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close