Османи: Обезбедени се 26,7 милиони евра за автопатот Скопје-Блаце – Слободен печат
ВестиЕкономија

Османи: Обезбедени се 26,7 милиони евра за автопатот Скопје-Блаце

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи денеска преку Фејсбук статус објави дека во претстојната конференција во Познан, Полска, е обезбедено кофинансирање на проектот Скопје-Блаце со 26,7 милиони евра, средства од WEBIF.

– Како координатор на проектот за имплементација на автопатот Скопје-Блаце, ми претставува вистинско задоволство што на претстојната конференција за западниот Балкан во рамките на „Берлин процес“, во Познан, Полска, меѓу останатите обезбедивме и кофинанцирање на пројектот Скопје-Блаце со 26,7 милиони евра, средсвта од WEBIF – пишува Османи на социјалната мрежа Фејсбук.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close