Османи: Моравме поубедливо да победиме

Тренерот на Шкендија, Ќатип Османи, е задоволен од триумфот на неговите фудбалери над Номе Калју на стартот од квалификациите за Лигата на шампионите.  Македонскиот шампион славеше со 1:0 на гостувањето кај естонскиот шампион, но Османи смета дека победата требаше да биде поубедлива.

– Убаво е кога европските настапи ќе ги почнете со победа иако мора да нагласам дека можевме и мораше да дојдеме и до поубедлива победа. Но, секако ова е прв натпревар за нас ова лето и секако значајна победа. Сепак, не треба сега триумфот да не залажува затоа што целокупната работа ќе мора да ја завршиме за една недела пред нашите навивачи и секако да обезбедиме пласман во следното коло – изјави Османи.

Прочитајте и...  Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ со најголеми шанси, „кралот на земјата“ само трет фаворит на „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат

Присутните делегати го усвоија финансискиот план – буџет на ФФМ

Слободен печат

Поп Ацев исплива соло маратон во чест на легендата Нико Нестор

Слободен печат

Комедија во Романија: Трипати го повторуваа пеналот, сите утнаа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Џејмс: Безбедно можеме да ја завршиме НБА сезоната

Слободен печат

Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд исфрлен од ноќен клуб во Норвешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака би изгледала табелата во Премиер лигата без судиските грешки! (ФОТО)

Слободен печат

Дали Ѓоковиќ сепак ќе игра на „УС Опен“? (ВИДЕО)

Слободен печат

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат