Ослободен австралиски студент исчезнат во Северна Кореја – Слободен печат
ВестиПланета

Ослободен австралиски студент исчезнат во Северна Кореја

29-годишниот студент Сигли бил прогласен за исчезнат минатата недела.

Австралискиот студент Алек Сигли, кој исчезна во Северна Кореја, беше ослободен од притвор и безбедно ја напушти земјата, соопшти денеска австралискиот премиер Скот Морисон.

29-годишниот студент Сигли бил прогласен за исчезнат минатата недела.

– Алек Сигли беше ослободен од притвор во Демократската Народна Република Кореја, рече Морисон во своето обраќање пред австралискиот Парламент.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close