20 C
Скопје

Ослабени во Тбилиси: Велкоски и Ристевски позитивни на ковид-19, Барди повреден!

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски се соочува со проблеми пред мечот на годината, најважниот за пласман на Европското првенство.

На последното тестирање, позитивни резултати на ковид-19 добија одбранбениот играч Кире Ристевски и напаѓачот Крсте Велковски.

А покрај нив двајца против Грузијците нема да игра и членот на шпанскиот клуб Леванте, Енис Барди. Тој има интервертербтален дискус со мускулен спазам (повреда на рбетот) .

Оваа информација ја потврдија и шпанските медиуми, па така тој ќе се врати во Валенсија на дополнителни прегледи.

Претходно од списокот на Ангеловски отпадна уште едно име поради ковид-19, чуварот на мрежата Даниел Божиновски. За Тбилиси отпатува и Аријан Адеми, но неговиот настап е неизвесен. Фудбалерот на Динамо Загреб се жали на болки во бутниот мускул, но затоа е повикан Енур Тотре од Шкендија.

ВИДЕО+ФОТО: Со среќа момци, срце на терен и борба до крај за Македонија!

Поврзани вести

УЕФА најде начин да ги казни суперлигашите, големата тројка одбива договор

Слободен печат

АБА Лига: Селекторот на кошаркарите ја растури Ц. Звезда и обезбеди мајсторка

Слободен печат

Стотка на Куманово, МЗТ Скопје го загуби третото место

Слободен печат

ВИДЕО I Навивачка фешта во Холандија: Со трактори ги испратија фудбалерите на најважниот натпревар во сезоната

Слободен печат

Се подготвува земјотрес во Англија: Салах го напушта Ливерпул, но останува во Премиер лигата?

Слободен печат

Зверев: Неверојатно, најтешко во тенисот е да се победи Надал на земја

Слободен печат

Остави Коментар