Оштетениот Боинг успешно слета во Тел Авив – Слободен печат
ВестиПланета

Оштетениот Боинг успешно слета во Тел Авив

Авионот што летал од Келн кружел над Средоземното Море за да го потроши горивото.

Авионот што кружеше над аеродромот Бен Гурион и имаше проблеми со слетувањето поради дефект, успешно слета.

При слетувањето авионот сопирал со помош на моторот за да го намали притисокот на тркалата, јавува Times of Israel.

Боингот 737-400 кој летал од Келн кружел над Средоземното Море за да го потроши горивото.

Ова е прв пат во изминативе осум години на овој аеродром да се прогласи трето ниво на узбуна.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close