Оштетен автомобилот на пратеничката Александрова - Слободен печат

Оштетен автомобилот на пратеничката Александрова

Додека се чекаше да започне седницата на Собранието за расправа за законот за јавно обвинителство и за измени на Законот за Советот на јавни обвинители, пратеничката од независната пратеничка група, Емилија Александрова пријавила дека нејзиниот автомобил бил оштетен.

Автомобилот кој се наоѓал на паркингот пред Собрание бил изгребан од двете страни. Таа нема индиции кој би можел да биде сторителот.

Прочитајте и...  Николовски: Приклучете се на маршот „Чекориме за правда“

Прочитај повеќе

Србија ќе донира два милиони евра за штетите од земјотресот во Албанија

Слободен печат

Ахмети: ДУИ ќе се ангажира за владеење на правото, ќе се залага за ветинг на институциите

Слободен печат

Распуштеното Собрание и датата за предвремени избори во фокус на американските медиуми

Слободен печат

Првата дама Елизабета: Вашата приказна може да инспирира некој друг, затоа споделете ја

Слободен печат

Светската трговија слаба на стартот на 2020 година, можно поголемо влошување

Слободен печат

Беџети: Изборите на 12 април ќе ја донесат долгоочекуваната промена во земјата

Слободен печат

Остави Коментар

девет + 7 =

Прочитај повеќе

Портпаролката на НАТО го поздрави донесувањето на Законот за одбрана

Слободен печат

Сириската армија собори дронови во близина на нафтена рафинерија

МИА Агенција

Најмалку девет лица се повредени во сообраќајни несреќи предизвикани од невреме во Германија

МИА Агенција

Медиумите да се регистрираат во ДИК доколку имаат платено политичко рекламирање

Слободен печат

Ќе биде ли Избирачкиот список дежурен виновник и за изборите на 12 април?

МЗШВ: Јавните огласи за распределба на земјоделско земјиште се спроведуваат согласно законот

Слободен печат