Оружен грабеж во обложувалница – Слободен печат
Хроника

Оружен грабеж во обложувалница

Разбојништвото е извршено синоќа во Скопје.

Синоќа во МВР е пријавено дека разбојник ограбил спортска обложувалница на улицата „Февруарски Поход“ во Скопје. Засега не се знае колку пару украл од касата. Од МВР велат дека истрагата е во тек.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close