Орландо Блум дома си го чува СКЕЛЕТОТ од своето куче

Актерот Орландо Блум и по смртта на својот љубимец во 2016 година, го чува неговиот скелет во станот и редовно му посакува добра ноќ, пренесува британски Сан.

„Беше одличен придружник и многу бев вознемирен кога умре. Го задржав нековиот костур. Знам дека за некои тоа ќе звучи чудно, ама убаво е направен и сè уште можам да му речам добра ноќ“, рекол Блум.

Instagram

Орландо го спасил своето црно куче во 2004 година откако го пронашол за време на снимањето на „Небеското кралство“ во Монако. Оттогаш редовно можеле да се видат на прошетка во Њујорк. Глумецот во 2015 година дознал дека кучето има болест на црниот дроб и тоа го поделил со своите фанови на Инстаграм, а една година подоцна песот починал.

Прочитајте и...  Заев: Попис во април!

По неговата смрт Орландо го вдомил кутрето Мајти, чии фотографии редовно споделува на социјалните мрежи.

„Јас сум Британец и ние сме нација љубители на кучиња. Но дури и да не сум Британец сè уште би бил љубител на животни, особено на кучиња. Не можам да си помогнам себеси“, рекол Блум.

Прочитај повеќе

Пендрекот лесно се крева врз Роми

Валентина Т

Пожарот во Хуавеј го доби својот епилог: Пронајдени телата на три лица, пожарот „волшебно“ избил во истражувачкиот дел

Слободен печат

Еве кои се загинатите српски пилоти во несреќата при падот на авионот МиГ-21

Слободен печат

Климатските промени погубни за пчелите, се намалува производството на мед (ВИДЕО)

РЕАКЦИИ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Учениците повторно ќе учат од „партал“ учебници (ФОТО)

Михаило Донев

Пендаровски: Партиската функција на Ковачки е ситуација без преседан

Лука Андреев

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Потресно сведоштво: На Витомир му падна авион во дворот – се трага по пилотите, надлежните молчат (ВИДЕО)

Слободен печат

Заев: Попис во април!

Лука Андреев

Онлајн настава ќе може да се следи и преку мобилен и таблет, наставниците тврдат дека платформата е лесна за користење

Михаило Донев

Фетаи откри лажен документ за Смилковско Езеро

Горан Наумовски

Коронавирусот мутира до загрижувачки размери, станува позаразен

Слободен печат

Одбиено е барањето на Мицкоски за обвинител на предлог на опозицијата

Лука Андреев