1 C
Скопје

Општините Центар и Чучер Сандево утре без струја

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Центар и Чучер Сандево, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Во периодот од 08:30 до 15:00 часот без напојување со електрична енергија ќе бидат корисниците од улицата „Козара” парните броеви 16, 18, 18а, 20, 22, 22а, и 26, повремени прекини ќе имаат корисниците од оваа улица со непарни броеви 11, 13, 13а, 5а, 23, 25, 25а, 27, и 27а, општина Центар.

Во периодот од 09:00 до 14:00 часот без струја ќе останат корисниците од селата Танушевци Малино и Брест, општина Чучер Сандево.

Прочитајте и...  Француски доктори апелираат да не се разговара во јавниот превоз

Поврзани вести

Тешко е, ама протов лажните вести се може: Ако вистината доминира, тогаш лагите остануваат на маргините

Нови земјотреси утрово ги вознемирија граѓаните на Петриња и Сисак

Слободен печат

Германија ја зајакнува контролата на границите

Слободен печат

САД разочарани од бугарското вето за Македонија, амбасадорката Брнз зборуваше за причините

Слободен печат

Општина Центар усвои Стратегија за меѓуетничка интеграција во образованието

Слободен печат

Португалија иако во „локдаун” ќе избира нов претседател

Слободен печат

Остави Коментар