Општина Струмица препорачува граѓаните да не ја користат трим патеката над градот

Општинскиот штаб за заштита и спасување им препопрачува на граѓаните да не ја користат трим патеката над градот која води до манастирот „Свети Илија”, објавија денеска од Општина Струмица.

-Од воведувањето на вонредната состојба и апелите граѓаните да останат дома, голем број струмичани, посебно помлади, ја користат трим патеката. Од тие причини општината апелира граѓаните да не ја користат за да не доаѓа до поблиски контакти и можно пренесување на коронавирусот, стои во препораката од локалната самоуправа.

Трим патеката е долга 2.100 метри и на неа има поставена справи за вежбање, а на струмичани им е омилено место за спорт и рекреација.

Прочитајте и...  Како изгледа кога полицијата интервенира во проблематичните делови на Париз (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

АВМУ ќе донира дополнителни финансиски средства за опожарената ТВ Вис

Ангеловска: Се подготвува вториот сет мерки

МВР: Дури 263 лица не го почитувале полицискиот час

Во Бугарија од Ковид-19 починаа седум луѓе

МИА Агенција

Трамп нема да го затвори Њујорк

МИА Агенција

Жбогар: Нема враќање назад, преговарачкиот воз замина од станицата и вие сте во него

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Состојба со Ковид-19 во светот до 10 часот

МИА Агенција

Во Африка 2.650 луѓе инфицирани со Ковид-19

МИА Агенција

Во Црнa Гора вкупно 84 лица инфицирани со Ковид-19

МИА Агенција

Денеска сончево со умерена облачност

Горан Наумовски

Три нови случаи со Ковид-19 вчера во Косово, вкупно 91 заразен

Досега во земјава се регистрирани 241 лице заболени од Ковид-19