Оправдано или не? Се жали бидејќи ја посрамиле пред сите зашто му седела на момчето во скут

Сера Нејтан на 3 ноември планирала да лета во Мелбурн, а задоволството од враќањето дома ѝ го расипале вработените од авиокомпанијата, кои наводно ѝ рекле дека нејзината облека е неприкладна.

Своето искуство го опишала на Твитер.

Како штпо тврди, таа и нејзиното момче со кого се во врска на далечина, седеле заедно кога им пришла работничка од авиокомпанијата. Во тој момент Сера седела на неговите колена, свртена кон него.

„Седнете секој на своето седиште, околу вас има деца“, им рекла стјуардесата.

Сера тврди дека околу нив немало деца и дека коментарот на стјуардесата ги шокирал и нејзе и момчето.

„Не се однесувавме како да сме во стриптиз клуб“, тврди Сера.

Потоа наводно стјуардесата се вратила со колегата, кој на Сера ѝ рекол дека „не ги почитува родителите бидејќи го „јавнала“ своето момче.

Прочитајте и...  Стана мајка на 45 години и целосно се посвети на семејството и здравиот начин на живот: Ева Лонгорија ја одржува витката линија дури и во карантин! (ФОТО)

„Се сомневам дека ќе можете да се качите на авион така облечени, но во секој случај не можете да седите тука“, додал.

Сера објавила фотографија како била облечена, носела хеланки и краток топ. Тврди дека во позадина на настанот е расизмот, бидејќи таа е од Шри Ланка.

„Бела жена спроти мене носеше краток фустан, па никој не ѝ рече ништо“, тврди Сара.

Додава дека поради сè била шокирана, посрамена, бесна и понижена.

Кога преку мејл се пожалила до авиокомпанијата на однесувањето на нивните вработени, добила интересен одговор.

„Ја проверивме вашата фотографија и мислиме дека сте многу убава, вашето момче е среќник. Не мислиме дека е соодветно да му седите во скут кога има слободни столчиња. Мислиме дека вработените ги штителе другите патници, бидејќи сте биле на јавно место“, ѝ напишале.

Прочитај повеќе

Ким Кардашијан сака да го плати лекувањето на девојката застрелана на протестите за Џорџ Флојд

Слободен печат

Впечатливо жолта боја и златни обетки: Кејт го повтори изгледот од Вимблдон и повторно блескаше! (ФОТО)

Слободен Печат

Сфатете ја сериозно секоја промена во организмот: Ако чувствувате дека ви се менува гласот, веднаш посетете лекар

Слободен печат

Дневен хороскоп за 3 јуни: Поради стресните ситуации кои ве оптоваруваат може да дојде до одредени несогласувања со партнерот

Слободен печат

Виц на денот – Внуци

Слободен печат

Лепа Брена и Боба заминаа за Монако – Во приватниот авион уживаа во прекрасниот поглед и луксузното вино (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Како да пиеш пиво кога носиш маска: Генијален трик кој ќе се користи и во нашата земја! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Раперот Раста ја подбрал поранешната сопруга Ана Николиќ: Мајка си, не смееш да ги затвораш кафеаните! (ФОТО)

Васко Спасоски

ШОК ЗАБРАНИ – Новиот правилник за однесување на грчките плажи целосно ќе го промени начинот на кој летувавме досега

Слободен печат

Игор по Инстаграм драмата објави фотка со Северина: Ова е љубов која не се мери со лајкови (ФОТО)

Слободен печат

Лила Филиповска објави чудна фотографија на Инстаграм, па и порачаа: Избричи си ги рацете! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се заканија со тужба од 10 милиони – Телохранителот на најпознатиот брачен пар изнесе приватни детали во јавноста, страстите не се смируваат

Слободен печат