„Опел омега“ излета од патот Кичево-Гостивар – Слободен печат
Хроника

„Опел омега“ излета од патот Кичево-Гостивар

На магистралниот пат Кичево-Гостивар на влез за селото Бокојчани, С.С.(42) од кичевското село Србица, управувајќи „опел омега“, изгубил контрола над возилото и излетал од патот. Тој се здобил со тешки повреди и со возило на Итна помош бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ на лекување.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close