ОПАСНОСТА Е НАСЕКАДЕ ОКОЛУ ВАС – Внимавајте додека уживате во лежалка на плажите во Грција (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

ОПАСНОСТА Е НАСЕКАДЕ ОКОЛУ ВАС – Внимавајте додека уживате во лежалка на плажите во Грција (ВИДЕО)

Иако најпрво се помислува на измами, кражби и слични работи, опасноста често се наоѓа многу поблиску, на само чекор од удобната лежалка додека уживате на сонцето со звуците на брановите од морето.

Додека многумина веќе се подготвуваат одморот да го поминат на море во Грција, секако дека се размислува и за опасностите кои можат да се јават на песочните плажи.

Иако најпрво се помислува на измами, кражби и слични работи, опасноста често се наоѓа многу поблиску, на само чекор од удобната лежалка додека уживате на сонцето со звуците на брановите од морето.

Најнова снимка од една грчка плажа ги запрепасти сите:

На неа се гледаат две змии во лута борба веднаш до една лежалка, кои на момент дури изгледаат како да се една двоглава змија која излегува од песокот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close