ОПАСНОСТА Е НАСЕКАДЕ ОКОЛУ ВАС – Внимавајте додека уживате во лежалка на плажите во Грција (ВИДЕО)

Додека многумина веќе се подготвуваат одморот да го поминат на море во Грција, секако дека се размислува и за опасностите кои можат да се јават на песочните плажи.

Иако најпрво се помислува на измами, кражби и слични работи, опасноста често се наоѓа многу поблиску, на само чекор од удобната лежалка додека уживате на сонцето со звуците на брановите од морето.

Најнова снимка од една грчка плажа ги запрепасти сите:

Παραλία Βρυσούδια, στον Πρωταρά !

Publiée par Chrysanthos Hadjimarkos sur Dimanche 16 juin 2019

На неа се гледаат две змии во лута борба веднаш до една лежалка, кои на момент дури изгледаат како да се една двоглава змија која излегува од песокот.

Прочитајте и...  Решение на Општина Центар: Рок од три дена за отстранување на челичната конструкција пред гостилницата „Аманет"

Поврзани вести

Данска издаде дозвола за гасоводот Северен тек 2

Слободен печат

Азербејџанците го возвраќаат ударот: Уништивме 200 тенкови и оклопни возила на ерменската армија

Слободен печат

Ерменија: Соборени три авиони и еден хеликоптер на Азербејџан

Слободен печат

Либан се обрати до Интерпол во врска со експлозијата во Бејрут: Издадени потерници по двајца Руси

Слободен печат

Зибери: Имав тешки симптоми на ковид-19, да бидеме со отворени очи, претпазливи и мерките да се почитуваат (ВИДЕО)

Слободен печат

Официјална Софија го присвојува 24-ти мај: Кирилицата е бугарска азбука, а Кирил и Методиј се Бугари

Слободен печат

Остави Коментар

Поврзани вести

Поради продажба на оружје на Азербејџан: Ерменија го отповика својот амбасадор во Израел

Слободен печат

Макрон со обвинување: Турција испратила сириски џихадисти во борбите во Нагорно-Карабах

Слободен печат

Истражување на Универзитетот Корнел во САД: Доналд Трамп е најголем дезинформатор за ковид-19

Слободен печат

Ердоган контра САД, Русија и Франција: Не се мешајте во судирот во Нагорно-Карабах, 30 години го занемарувавте проблемот

Слободен печат

Албанија: Над 8.000 илегални мигранти за девет месеци, 20 отсто побарале азил

Слободен печат

Се јави МОН: Првиот училиштен ден заврши успешно, платформата „Microsoft teams” се покажа стабилна

Слободен печат