„Once Upon A Time In Hollywood“ во македонските кина од 8 август

Новиот филм на Квентин Тарантино, „Once Upon A Time In Hollywood“ доаѓа во македонските кина на 8 август, две недели по светската премиера.

Ова е деветти филм на Тарантино, а прв чиј продуцент не е Харви Вајнстин.

Вчера беше објавен првиот краток трејлер, во кој ги видовме големите актерски имиња како Бред Пит, Леонардо Дикаприо и Марго Роби. Дејството се случува во Холивуд во 1969 година.

Првото прикажување на филмот најверојатно ќе се случи на Канскиот фестивал, на 21 мај. На 26 јули се очекува да започне дистрибуцијата низ сите кина во светот кои ќе бидат заинтересирани за прикажување.

Прочитајте и...  Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат