Олимписките игри не мора да се одржат во летните месеци

Претседателот на ИОК, Томас Бах, наведе дека не е задолжително одложените Игри во Токио да се одржат на идното лето.

– Имаме илјада прашања пред да се утврди временската рамка на одржување на Олимписките игри. Сите варијанти ги разгледуваме, а за да можеме успешно да и организираме Игрите, мора да се бидеме обединети – изјави Бах.

ИОК во текот на вчерашниот ден по консултации со јапонската влада, заеднички одлучија да ги одложат Олимписките игри во Токио за 2021 година. Бах потенцира дека договорот е Игрите да се одржат најдоцна до идното лето.

Прочитајте и...   Базените затворени, коронавирусот го направи своето, на суво останаа 700-800 пливачи

Прочитај повеќе

Играчите на Шалке тренираат, социјално дистанцирани! (ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдо нов „светец“ или ќе се врати во Манчестер јунајтед!?

Слободен печат

Денот кога Ѓоковиќ ја промени историјата на светскиот тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат

И судиите вежбаат во изолација: Аут, прекршок, офсајд..! (ВИДЕО)

Слободен печат

Откажан Грен слем турнирот „Вимблдон“

Слободен печат

Генијално: Нема Лига на шампиони? Нема проблеми за Боатенг! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нејмар го замени ПСЖ со јужнокорејскиот Улсан (ФОТО)

Слободен печат

 Базените затворени, коронавирусот го направи своето, на суво останаа 700-800 пливачи

Благоја Георгиевски

Прекречен муралот посветен на Коби и Џиана, фановите гневни (ФОТО)

Слободен печат

Конечна одлука на УЕФА: Завршницата на Лигата на шампионите и Лигата на Европа во август

Слободен печат

Унгарската пливачка ја зарази со корона цела репрезентација

Слободен печат

Младинските фудбалски школи бараат помош од ФФМ и АМС

Слободен печат