Олимпија Љубљана ја тестира Шкендија пред ЛШ - Слободен печат

Олимпија Љубљана ја тестира Шкендија пред ЛШ

Шкендија освен што ќе тренира и преку пријателски натпревари ќе ја темпира формата пред новиот настап летово во квалификациите од Лигата на шампионите.

На 23 јуни тетовските „црвено-црни“ на вториот тест ќе ги одмери силите против чешкиот Фастав Злин.

Четири дена подоцна противник на фудбалерите на Османи е словачката Жилина, а се планира и четврта контролка, името на ривалот ќе се дознае наскоро, соопштуваат од клубот.

Информациите велат дека Бесмир Бојку би можел да ја напушти Шкендија ова лето и има интерес да се пресели во еден од албанските или косовските клубови. Оваа сезона има 28 мечеви со по пет голови и асистенции.

Во меѓувреме, тимот на 18 јуни ќе го дознае ривалот во првото квалификациско коло на ЛШ, а првите дуели се закажани за 9/10 јули 2019 година.

Прочитајте и...  Федерер спаси седум меч топки и обезбеди пласман во полуфиналето на Австралија Опен

Прочитај повеќе

„Засекогаш Коби“: Бура од емоции на „Сан Сиро“! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Бруно Фернандеш доаѓа во Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Димитријевиќ блеска во Еврокупот, асистира без гледање! (ВИДЕО)

Слободен печат

И Италијанците се чудат, каде си Несторовски?

Слободен печат

Солскјер потврди: Алексис се враќа во Манчестер јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пораката на Ѓоковиќ што ја напиша на камерата во чест на Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

5 × three =

Прочитај повеќе

Глишиќ ќе ги брани боите на Шкупи! (ФОТО)

Слободен печат

Скандинавците „хит“ во зимскиот преоден рок 2020! (ФОТО)

Слободен печат

Елмас добива нова конкуренција: Наполи го потпиша Политано

Слободен печат

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Слободен печат

„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Слободен печат

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен печат