ОЈО: Oсомничени мајка и син за опожареното тело на 36 годишниот маж во Хром

Основното јавно обвинителство од Скопје извести дека постапува по кривична пријава во врска со настанот од 22 септември, кога по предизвикан пожар во стан на улицата „Исаија Маџовски“, беше пронајдено безживотно тело на 36-годишниот сопственик на станот со траги на насилство. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Доказите кои се обезбедени до овој момент, … Продолжи со читање ОЈО: Oсомничени мајка и син за опожареното тело на 36 годишниот маж во Хром