Охриѓанец завршил во „костозглобна“ – двајца го претепале на паркинг со метални предмети

Болница Свети Еразмо, Охрид/Фото: МИА

Вчеравечер околу 23.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека на паркинг на улицата „Караорман“ во градот, двајца напаѓачи, кои имале метални предмети, го нападнале и го претепале охриѓанецот С.Д.

„С.Д. бил пренесен во специјална болница „Св.Еразмо“ во Охрид, каде му биле констатирани тешки телесни повреди“, велат од СВР Охрид.

На местото на инцидентот бил извршен увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот