Охриѓанец пронајден починат крај локален пат

Вчера во 9.55 часот во СВР Охрид било пријавено дека било пронајдено починато лице на локален пат во охридското село Велгошти.Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а од увидот извршен од полициски екипи, констатирано е дека се работи за М.В.(62) од Велгошти.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на семејството.

Видео на денот