Охриѓанец направил сообраќајка и избегал, а колата со три метри крадени дрва ја скрил во шума

Дрва за огрев / Фото: ,,Слободен печат'' - Драган Митрески

Во планинскиот појас над кичевското село Другово, во близина на автопатот во изградба Кичево-Охрид, вчера во 12:00 часот полицијата пронашла автомобил „Фолксваген” со кичевски регистарски ознаки, соопшти МВР.

„По преземени мерки, било констатирано дека возилото претходно учествувало во сообраќајна незгода, истиот ден во 07:30 часот и дека возачот М. С. (63) од Охрид, го напуштил местото на незгодата, го оставил возилото и избегал. Од извршениот преглед на возилото, констатирано е дека во него има околу три метри кубни огревно дрво, кои се предадени на Шумската полиција“, се вели во полициското соопштение.

По целосно документирање на случајот, против осомничениот ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Видео на денот