Охриѓанец паднал во провалија

брза помош сообраќајка

Во с.Велестово, охридско, К.Ј.(64) од Охрид вчера паднал во провалија, при што се здобил со тешки телесни повреди. Повредениот охриѓанец бил пренесен воопштата болница во Охрид, каде му била укажана лекарска помош.

Видео на денот