Охридско лето: Вечерва претставата „Хадерсфилд“ – Слободен печат
ВестиКултура

Охридско лето: Вечерва претставата „Хадерсфилд“

Драмата ќе се одигра во Центарот за култура „Григор Прличев“ со почеток во 21 часот.

Загрепскиот младински театар од Хрватска вечерва на фестивалот „Охридско лето“ ја носи
театарската претстава „Хадерсфилд“ од Угљеша Шајтинец, а во режија на Рене Медвешек.

Драмата ќе се одигра во Центарот за култура „Григор Прличев“ со почеток во 21 часот.

„Хадерсфилд“ е мрачна, потресна и духовита приказана за една триесетгодишна генерација која
ги доживува последиците од војната и не гледа пред себе никаква иднина.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close