Огромна дупка се отвори среде пат, „проголта“ паркиран автомобил (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

Огромна дупка се отвори среде пат, „проголта“ паркиран автомобил (ВИДЕО)

Во аматерска видео снимка се гледа како автомобил паркиран на работ на патот во градот Дејл, во Вирџинија, заврши во јамата

Огромна јама што се отвори среде пат во Вирџинија, САД, „проголта“ автомобил, кој буквално исчезна во длабочина од шест метри.

На аматерска видео снимка се гледа како автомобил паркиран на работ на патот во градот Дејл, во Вирџинија, завршува во јамата, која се отворила како резултат на колапсот на земјиштето, објавува Телеграфи.

Видеото на Фејсбук е објавено од Оскар Галдемез, а црвениот автомобил „Dodge Caravan“ исчезнува од површината.

За среќа во автомобилот немало никој, бидејќи стоел паркиран подолго време од страна на сопственикот, додека локалните власти објавија дека ќе биде потребно време за да се поправи патот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close