Огромна дупка се отвори среде пат, „проголта“ паркиран автомобил (ВИДЕО)

Огромна јама што се отвори среде пат во Вирџинија, САД, „проголта“ автомобил, кој буквално исчезна во длабочина од шест метри.

На аматерска видео снимка се гледа како автомобил паркиран на работ на патот во градот Дејл, во Вирџинија, завршува во јамата, која се отворила како резултат на колапсот на земјиштето, објавува Телеграфи.

Видеото на Фејсбук е објавено од Оскар Галдемез, а црвениот автомобил „Dodge Caravan“ исчезнува од површината.

За среќа во автомобилот немало никој, бидејќи стоел паркиран подолго време од страна на сопственикот, додека локалните власти објавија дека ќе биде потребно време за да се поправи патот.

Прочитајте и...  Меланија Трамп ги коментираше протестите во САД

Прочитај повеќе

Во Италија раст на бројот на починати, но не и на новозаразени

Слободен печат

Општина Кисела Вода ќе набави минибус за превоз на деца

Слободен печат

Николовски: Чулев се справува најдобро можно, СДСМ очекуваше да тепа луѓе

Слободен печат

Нов закон во Кина: Прво „оладување на чувствата“па потоа развод

Слободен печат

Десетгодишно девојче чие дело инспирира: Челси им подари 1.500 пакетчиња на децата без родители (ВИДЕО)

Австријците од средината на јуни нема да носат заштитни маски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вашингтон и северна Вирџинија започнаа со првата фаза од отварањето на бизнисите

МИА Агенција

Д-р Пановски: Со внуците на дистанца, во парк, не да се собираат и заседнуваат

Слободен печат

Почина најстариот човек на светот: Ги преживеа двете светски војни, шпанската треска и подемот и падот на Советскиот Сојуз

Слободен печат

Триесет отсто од средношколките не разговараат за сексуално-репродуктивниот период

Слободен печат

Џонсон и Трамп согласни: Планот на Пекинг ја загрозува автономијата на Хонгконг

Слободен печат

Тајван го поништи законот според кој за прељуба се одеше во затвор

Слободен печат