Ограбено дебарско казино - Слободен печат

Ограбено дебарско казино

Вчера, рано наутро, било ограбено казиното „Стар“ во Дебар. Маскиран разбојник, кој бил вооружен, насилно влегол во казиното, кое се наоѓа на улицата „8 Септември“ и украл голема сума пари.

– Со вперен пиштол разбојникот од вработени во казиното украл голема сум на пари, но точниот износ сѐ уште не е утврден. Разбојништвото било пријавено во полициската станица во Дебар, на 15 април во 4.50 часот – изјави Стефан Димоски од СВР Охрид.

Полицијата трага по разбојникот, и за откривање на идентитетот ќе бидат искористени снимките од безбедносните камери, велат од полиција.

Прочитај повеќе

Традицијата на Абориџините е спасот за Австралија

Слободен печат

Се судрија два автомобили на Партизанска

Слободен печат

Каде е Путин? (ВИДЕО)

Слободен печат

Мадуро: Трамп има одвратни советници за Венецуела

Слободен печат

Шведската амбасада во Сараево го посочи Скопје како пример за превенирање на аерозагадувањето

Слободен печат

Членови на нарко картел преку тунел избегаа од затвор

Слободен печат

Остави Коментар

four + three =

Прочитај повеќе

Гутереш повика да се реагира неодложно и одлучно за Либија

Слободен печат

Тетовец со убодна рана пренесен на скопските клиники

Слободен печат

Ердоган: Договорот помеѓу Турција и Либија ја полуде Грција

Слободен печат

Почина момчето кое беше повредено во сообраќајката на патот Тетово-Скопје

Слободен печат

Страота сообраќајка во Струмица: Едно лице загина, три се повредени

Слободен печат

Во Србија никогаш немало помалку жители од денес

Слободен печат