Ограбени аптека и казино во Скопје – Слободен печат
Хроника

Ограбени аптека и казино во Скопје

МВР вели дека презема мерки за расчистување на двата случаи.

Непознати сторители вчера ограбиле казино и аптека во Скопје, јавуваат од полицијата.

Грабежот во аптеката се случил вчера напладне на улицата „Димитрие Чуповски“, а случајот го пријавила вработената во аптеката од која разбојникот одзел пари.

Во вториот случај, синоќа непознат сторител одзел пари од казино на улицата „Народен Фронт“.

МВР вели дека презема мерки за расчистување на двата случаи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close