9 C
Скопје

Ограбена постара жена во Кичево сред бел ден

Седумдесетидвегодишната Р.С. од Кичево, вчера околу 16 часот физички била нападната од две непознати лица во сопствениот дом.

– При овој напад на жената ѝ биле одземени златни обетки и ланчиња, а ОВР Кичево презема мерки за рачистување на случајот, информира Стефан Димоски од СВР Охрид.

Кражбите во овој град во последно време станаа редовна појава.

Прочитајте и...  Во пожар загинаа белградски брачен пар

Поврзани вести

28 прекршувања на забраната за движење

Фајон: Завршувањето на планот за мирно распаѓање на БиХ може да доведе до нова војна на Балканот

Слободен печат

МЗ: ВМРО-ДПМНЕ лаже, во лабораториите има и тестови и реагенски за ковид 19

Слободен печат

Заев и Спасовски на граѓаните од исламска вероисповед им го честитаа Светиот месец Рамазан

Слободен печат

Владата напладне ќе ја одржи редовната 65-та седница

Слободен печат

Вики Димчевска, агент за недвижности, револтирано: Самопрогласени агенти го уриваат угледот и долгогодишното работење на вистинските и професионални агенции

Ана Анастасовска

Остави Коментар