Ограбена поштата кај Градскиот пазар во Велес – Слободен печат
Хроника

Ограбена поштата кај Градскиот пазар во Велес

Кражбата била пријавена вчера околу 13.00 часот, а полицијата трага по извршителот.

Лице на возраст помеѓу 25 и 30 години вчера влегло во Наплатен центар на „Македонски пошти” на улица „Нада Бутникошарева” во Велес, кај Градскиот пазар и со закана од вработените одзело пари.

Како што информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски, кражбата била пријавена вчера околу 13.00 часот и оти полицијата трага по извршителот.

Екипи на СВР Велес извршиле увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close