17.8 C
Скопје

Ограбена обложувалница во Велес

Во Велес синоќа била ограбена обложувалница, при што со закана на вработена и се одземени пари.

– Синоќа во 23:50 часот во обложувалница во Велес со закана од вработената  Г.Л. (20), едно лице и одзел пари, соопштуваат од СВР-Велес.

Портпаролот на СВР-Велес Верољуб Додевски информира дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани вести

Две лица загинаа во соoбраќајка на патот Штип-Крупиште

Слободен печат

Голема тепашка меѓу петмина насилници во Ѓорче Петров, се мавале и со тврди предмети

Слободен печат

Повреден велосипедист во Охрид

Слободен печат

ВИДЕО | Момче со палка демолира автомобил во Битола

Слободен печат

Петмина повредени во сообраќајка кај Штип

Слободен печат

Тројца повредени откако излетал автомобил на патот Штип-Радовиш

Слободен печат

Остави Коментар