Ограбена банка во Сарај - Слободен печат

Ограбена банка во Сарај

Утрово во експозитурата на НЛБ Банка АД Скопје во Сарај се случил грабеж. Грабежот го извршила  вооружена група разбојници.

Во моментот на случувањата во експозитурата биле присутни вработени и клиенти, при што сите се безбедни и во добра состојба.

Прочитајте и...  Прилепчанец со секира оштетил „голф“ во кое претходно удрил со неговото возило

Прочитај повеќе

Прилепчанец со секира оштетил „голф“ во кое претходно удрил со неговото возило

Слободен печат

Спроведен во затвор неготинецот кој беше приведен поради повеќе кривични дела

МИА

Полицијата приведе двајца дилери во Гази Баба

Слободен печат

Тетово: По расправија прободен 15 годишен малолетник

Слободен печат

Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Слободен печат

Се претставил дека е кум на син ѝ: Скопјанка измамена за 10.000 денари

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 5 =

Прочитај повеќе

Неготинец приведен за повеќе кривични дела

Слободен печат

Откриени четворица мигранти во воз на Табановце

Слободен печат

Автомобил удри десетгодишно дете на булевар „Мито Хаџи Василев-Јасмин“

Слободен печат

Турски државјани со фалсификувани пасоши се обиделе да го напуштат охридскиот аеродром

Слободен печат

Во подземна гаража запален автомобилот на поранешен министер од ДУИ

Слободен Печат

Скопјанец претепал малолетна потстанарка зашто скршила огледало, со парчиња ја сечел на вратот

Слободен Печат