Ограбена аптека на „Рузвелтова“

Аптека/ Фото: МИА

На 04.10.2021 околу 21:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на ул.„Рузвелтова“ едно лице со закана од вработената одзело пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

По целосно документирање на делото, ќе биде поднесена соодветна пријава против разбојникот.

Видео на денот