Ограбен маркет во Црниче, со автомобил влетале низ влезна врата и украле сеф

Ноќеска во скопската населба Црниче бил ограбен маркет откако биле демолирани влезните врати и излозите. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber -На 01.04.2024 во 03.58 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на подрачје на општина Кисела Вода во Скопје три лица извршиле „тешка кражба“, при што одзеле сеф. Увид бил извршен … Продолжи со читање Ограбен маркет во Црниче, со автомобил влетале низ влезна врата и украле сеф