Официјално: Реал Мадрид го купи Салах! (ФОТО)

„Кралскиот“ клуб се засилува за долгата натпреварувачка сезона која го чека наредниот период…

Од играч на позицијата центар, Реал го има Еди Тавареш и кошаркарот кој дојде од Химки, Џордан Мики, а со оглед на тоа шред пред мадридскиот тим е навистина долга сезона, го вратија и Салах Межри.

Тунижанецот веќе играше за Реал од 2013 до 2015 година, а тогаш се пресели во Далас Маверикс каде што беше до февруари 2019 година.

Межри во Далас воглавно беше резерва и во просек играше 12 минути по натпревар за три и пол сезони, а постигна 3,4 поени по меч.

Салах исто така беше во репрезентација на Тунис кој го освои 20 место на Светското првенство во Кина.

Прочитајте и...  ПСЖ продолжува да се расфрла со пари во време на криза, нова желба Милинковиќ-Савиќ

Прочитај повеќе

Ајакс со прекрасен потег им покажа на САД како да кажат „Не на расизмот““

Слободен печат

Аргентинец доаѓа во РК Вардар?

Слободен печат

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен печат

Во новата рунда на тестирања во Премиер лигата без позитивни на корона

Слободен печат

Баерн гази во Бундеслигата, Левандовски руши рекорди (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ ја откри тајната во исхраната, појадокот мора да ја има оваа намирница

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НФЛ играч помина повеќе време во затвор за убиство на куче отколку сите полицајци кои убија дури 493 Афроамериканци

Слободен печат

Познат датумот кога стартува и Формула 1

Слободен печат

Шалке продолжува да тоне во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Специјална честитка за 40. роденден на Џерард од Ливерпул (ВИДЕО)

Слободен печат

Имаа се, пари, слава па останаа без ништо: НБА ѕвезди кои банкротираа

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Фудбалерите на Салцбург и при прослава на триумфот во Купот држат растојание (ВИДЕО)

Слободен печат