ОФИЦИЈАЛНО: Покрај Брајант и Џиџи загинаа уште седум лица во хеликоптерската несреќа - Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: Покрај Брајант и Џиџи загинаа уште седум лица во хеликоптерската несреќа

Локалната полиција од Лос Анѓелес и официјално на прес-конференција соопшти дека Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џиџи загинаа во хеликоптерската несреќа.

Иако првичните информации се дека во несреќата загинале пет лица, полицијата соопшти дека се загинати вкупно девет лица, а меѓу нив се Брајант и неговата ќерка Џиџи.

Се уште не е познато која е причината за подот на хеликоптерот „Сикорски С-76“ , а полицијата повеќе информации најави за подоцна.

Прочитајте и...  Мицкоски го повикува Заев на ТВ дуел

Прочитај повеќе

Зекири: Не смееме да се јавуваме по судии и да бараме услуга

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕДИ РАМА НЕ МОЖЕ ДА ЈА СОКРИЕ РАДОСТА: За Албанија собрани 1,15 милијарди евра

Слободен печат

КАМИОН ЛАДИЛНИК со 15 мигранти откриен на бугарска граница, уапсени двајца Грци

Слободен печат

Два авиони за евакуација слетаа во Калифорнија, 14 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

5 × два =

Прочитај повеќе

Извештајот на Европската комисија од 2 до 4 март

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Македонија ќе донира шест милиони денари за обнова на Албанија

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

Фон дер Лајен-Спасовски: Исполнети високите очекувања што ги постави Европската комисија

Слободен печат

Спасовски: Солидарноста беше и останува ѕвезда водилка

Слободен печат