Официјално: Пет замени и во италијанската Серија А

Донесена е одлуката од страна на тамошната федерација со цел да се намали бројот на повредите после паузата поради пандемијата на коронавирус.

Ова правило до крајот на сезоната веќе се применува во Бундес лигата, а како што е веќе најавено истото ќе се случува и во Премиер лигата.

Сега и официјално во италијанската Серија А тренерите ќе можат да направат пет замени, наместо досегашните три.

Донесена е одлуката од страна на тамошната федерација со цел да се намали бројот на повредите после паузата поради пандемијата на коронавирус.

Воедно во текот на мечевите ќе биде дозволено, како и досега, три паузи за замена на играчите.

Прочитајте и...  Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Фудбалската сезона во Италија ќе продолжи на 12 и 13 јуни со реванш полуфиналните натпревари во Купот, додека првенството на 20 јуни.

Прочитај повеќе

Несторовски и Удинезе ја победија Рома, но загубија од Сампдорија! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен случај на коронавирус ги одложи подготовките на Работнички

Слободен печат

Тотенхем ги казни грешките на Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди стрелаше во поразот на Леванте! (ВИДЕО)

Слободен печат

Деветти гол на „Гранде Пандев“ во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Хамилтон најдобар на Штаерска, дебакл на Ферари! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Алиоски и Лидс се многу блиску до учество во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со најголеми шанси, „кралот на земјата“ само трет фаворит на „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат

Присутните делегати го усвоија финансискиот план – буџет на ФФМ

Слободен печат

Поп Ацев исплива соло маратон во чест на легендата Нико Нестор

Слободен печат