Официјално: Талески заминува од Вардар

Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Репрезентативецот на Македонија Филип Талески од следната сезона ќе има нов предизвика.

Договорот на Талески со Вардар завршува, а сега и самиот со споделување објава на неговиот Инстаграм профил потврди дека истиот нема да биде продолжен.

Талески освои се со Вардар на домашна цена и в сабота ќе го одигра последниот натпревар во дресот на црвено-црните. Противник на Вардар во тој дуел ќе биде тимот на Алкалоид.

Еурофарм Пелистер веќе ја обезбеди шампионската титула, па така ова е битка за втората позиција која обезбедува директен пласман во групната фаза од Европската лига.

Фото: filiptaleski/instagram

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот