Официјални состави: Милевски со Ристовски во нападот

Познат составок кој ќе истрча на теренот на Рајнпарк стадионот во Вадуз/фото: ФФМ

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски го објави составот со кој Македонија ќе настапи на на „Рајнпарк“ стадионот во Бадуз против Лихтенштајн (20.45 ч.).

Селекторот Милевски се одлучи за офанзивна формација со Милан Ристовски во нападот, на крилните позиции ќе бидат Александар Трајковски и Дарко Чурлинов. Стефан Спировски и Аријан Адемиа заедно со Елиф Елмас ќе бидат во средниот ред.

Одбраната ја сочинуваат Езџјан Алиоски, Дарко велковски, Кире Ристевски и Стефан Спировски, додека ја голот ќе биде стандардниот Столе Димитриевски.

Видео на денот