Одреден триесетдневен притвор за тетовецот кој силуваше дете

Тетовецот кој вчера беше приведен како осомничен за полов напад врз дете, денеска доби притвор од 30 денови од страна на судија во претходна постапка, информира тетовската полиција.

СВР Тетово денеска до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 61 годишно лице од Тетово поради основи на сомнение дека сторил кривично дело полов напад врз дете кое не наполнило 14 години согласно член 188 од Кривичен законик.

-Судија во претходна постапка на Основен суд во Тетово му определил мерка притвор од 30 денови и ќе биде спроведен за издржување во Казнено-поправна установа Затвор Скопје. С.М (61) се сомничи дека на 24 февруари помеѓу 19 и 20 часот на улицата Страшо Пинџур во Тетово во неговото возило внел малолетно девојче, а потоа на друга локација извршил обљуба над детето, соопшти денес СВР Тетово.

Прочитајте и...  Со гола жица крадел струја од бандера

Прочитај повеќе

Брачен пар од Добридол починале во ист ден

Слободен печат

Украдени милион евра од куќа во Нерези

Слободен печат

Сообраќајка кај кичевското село Колари, едно лице тешко повредено

Слободен печат

Едно лице убиено и тројца повредени во селото Батинци, полицијата трага по сторителот

Слободен печат

Тетовчанец паднал од скеле и починал на лице место

Слободен печат

Со гола жица крадел струја од бандера

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Маж и жена влегле во дворот на сосетката и ја нападнале

Слободен печат

Кривична против 18-годишно момче кај кого полицијата пронајде марихуана

Слободен печат

Скопјанец малтретиран во паркот во Гази Баба и во неговиот стан за долг од 4 илјади евра

Слободен печат

Две лица без дозволи поставувале банери од политички партии во Ѓорче II

Слободен печат

Потешко повреден работник на изградба на објект во Аеродром

Слободен печат

Се удави човек во Охридско Езерo

Слободен печат