Одобрена атлетската манифестација „Охрид трчаТ“

Организаторите соопштуваат дека и официјално натпреварувачите ќе трчаат на 30 август. Потврдени и одобрени се протоколите и мерките од страна на комисијата за заразни болести и на таков начин се создадоа услови и официјално да се одржи овогодинешното издание на „Охрид трчаТ“.

Бројот на учесници е лимитиран и тоа 250 учесници за полумаратонот и 250 за трката на 5км така што максимален број на учесници е 500.

фото: ohridtrcat.mk

Во овој момент има уште 170 места за на 21км и 105 за на трката на 5км. Сите учесници кои ќе се пријават до 20 август ќе си имаат ексклузивно право да си имаат име и презиме на стартниот број.

Пријавувањето е отворено до 23 август, 23 и 59 минути доколку претходно не се исполни предвидениот одобрен број за учество.

Прочитајте и...  Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Преку веб страната www.ohridtrcat.mk и социјалните мрежи организаторите исто така ќе информираат околу протоколите, мерките, подигнувањето на стартните пакети, патеката за движење на денот на трките и сè останато.

Прочитај повеќе

Металург по швајцарски „билет“ за влез во групите на Лига Европа!

Слободен печат

Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Слободен печат

Имаше шампионски амбиции во НБА лигата, но на крајот доби отказ!

Слободен печат

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат

Најдобриот косовски фудбалер ќе игра против Македонија, се опорави од коронавирусот

Слободен печат

„Граѓаните“ го известија Наполи дека се откажаа од Кулибали

Слободен печат

Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Слободен печат

Последен обид на Манчестер јунајтед да дојде до потписот со Џејдон Санчо

Слободен печат