ОДМОР ОД СОНИШТАТА: Дончиќ ужива со секс бомба (ФОТО)

Дончиќ во дебитантската сезона за Маверикси го привлече вниманието со своите одлични настапи.

Токму поради неговите перформанси се најде и во трката за освојување на признанието „дебитант“ на годината заедно со Тре Јанг од редовите на Атланта.

Дончиќ во првата сезона за Далас имаше биланс од 21.2 поен, 7.8 скокови и 6.0 асистенции по меч.

View this post on Instagram

you called me

A post shared by A N A M A R I A (@anamariagoltes) on

Додека ја чека таа одлука, која ќе биде позната на 23 јуни, Дончиќ ужива на одмор со својата девојка Анамарија Голтес.

Тие уживаат во прекрасниот грчки остров Санторини, каде што летуваат оние со „подлабок џеб“, а тоа за кошаркарот не претставува никаков проблем.

Уште на прв поглед може да се дефинира апартманот како вистински рај на земјата.

View this post on Instagram

🚗💨

A post shared by A N A M A R I A (@anamariagoltes) on

View this post on Instagram

vintage

A post shared by A N A M A R I A (@anamariagoltes) on

Прочитајте и...  Фјури потежок дури 20 килограми од Вајлдер пред бокс мечот на годината (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

четири × два =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат