Одмазда за пречекот во Приштина, Чесите ги нападнаа навивачите на Косово (ВИДЕО)

Според чешките медиуми но и навивачки портали, навивачи од Брно и од Плзењ нападнаа Албанци кои седеа во паб во градот, но по само една минута со брзото доаѓање на полицијата беше спречен поголем инцидент.

Нападот на албанските фанови е одмазда за „пречекот“ кој го имаа Чесите во Приштина на првиот меѓусебен дуел помеѓу овие квалификации, кога беа претепани неколку гостински фанови.
Интересно е што чешките навивачи, дуелот со Косово во квалификациите за ЕП 2020 го најавија со “Одиме да играме против никого“.

Чешките фанови им приредија и топло добредојде и на фудбалерите на Косово. Тие се собраа пред хотелот во кој беа сместени фудбалерите и на неколку часа пред натпреварот извикуваа “Србија, Србија“ и “Косово е Србија“.

 

Прочитајте и...  Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Прочитај повеќе

Убиен братот на фудбалер на Тотенхем

Слободен печат

Поништена суспензијата: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

ТУРЦИЈА: Претседател на фудбалски клуб изнајми кран за да гледа натпревар (ФОТО)

Слободен печат

Златан откри како дојде во Милан: Сопругата мислеше дека е луд

Слободен печат

Радосна вест за навивачите на Ливерпул, Клоп останува на клупата уште четири години

Слободен печат

Мурињо: Не ја сакам Лигата на Европа, но два пати ја освоив

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Конте ги налути челниците на Интер кои размислуваат за негова смена, наследникот би ги чинел 150 милиони евра

Слободен печат

Дембеле го одби Манчестер јунајтед

Слободен печат

Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Слободен печат

Несторовски и Удинезе ја победија Рома, но загубија од Сампдорија! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен случај на коронавирус ги одложи подготовките на Работнички

Слободен печат