Одложено второто судење за несреќата кај Ласкарци

Се одложи судењето за страотната несреќа со автобусот на Дурмо Турс. Наредното рочиште е закажано за 15 октомври, бидејќи еден од обвинетите Рамзи Мифтари, кој е шеф на возниот парк, има закажано операција.

Доколку Мифтари не се појави на наредното судење, тогаш постапката ќе се раздвои. Според обвинението, Мифтари го поставил апаратот кој ја криел точната брзина на автобусите на Дурмо Турс.

Обвинети се шестмина меѓу кои возачот и сопственикот на Дурмо Турс и гостиварскиот испитен центар.

Од несреќата којашто се случи во февруари, вкупниот биланс на жртви се искачи на 16 редовни патници на Дурмо Турс

Прочитајте и...  Виница: Товарно возило удри во две лица, почина 47-годишна жена

Прочитај повеќе

ЈО даде наредба за истражна постапка за убиство во Гостивар

Слободен печат

Виница: Товарно возило удри во две лица, почина 47-годишна жена

Слободен печат

Тетовци се заканувале со нож и од такси возачи краделе пари

Слободен печат

Три лица „заработија“ кривични- со секири се заканувале на полицајци

Слободен печат

Казни за 15 лица кои за време на полициски час се шетале и возеле велосипеди

Слободен печат

Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скопјанец на Фејсбук објавувал расистички материјал

Притвор за арамија од Гевгелија

Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Слободен печат

Скопјанец пронајден мртов во стан на булеварот „Партизански одреди”, нема траги на насилство

Слободен печат

Полицаец испукал куршум при проверка на пиштол, во инцидентот нема повредени

Слободен печат

Малолетник со нож избоде 19-годишно момче

Слободен печат