Одложен уште еден натпревар на Металург во Лига на Европа

Екипата на Металург наредната недела нема да го игра својот натпревар во рамките на Лигата на Европа против АОН Фиверс.

Причината за ваквата одлука на Европската ракометна федерација е позитивниот случај на коронавирус во редовите на австрискиот тим. Австриските здравствени власти наложиле целата екипа на АОН Фиверс да замине на задолжителен двонеделен карантин, што значи дека Металрг ќе почека за европското деби на домашен терен.

Претходно Металург треба да игра против полската Висла Плоцк, но тогаш целиот тим металурзите беа во самоизолација.

Прочитајте и...  ЛШ: Челси и Севиља во осминафиналето (ВИДЕО)

Поврзани вести

Богдановиќ ќе ја продолжи кариерата во Атланта хокс!

Слободен печат

Алушовски: Голманите можат многу повеќе, не сме без шанси во Кјелце!

Слободен печат

ВИДЕО | Тантуровски: Хокејот во Македонија има традиција, потребна ни е затворена арена

Слободен печат

ЛШ: Мората го спаси Јувентус од срам, Халанд е вистинска гол машина (ВИДЕО)

Слободен печат

Инграм добива богатство од Њу Орлеанс

Слободен печат

Второто полувреме кобно за Е. Пелистер

Слободен печат

Остави Коментар