19.8 C
Скопје

Одложен натпреварот Е. Пелистер – Татабања

Екипата на Еурофарм Пелистер ќе почека за да ја стартува сезоната во ракометна Европа, односно во Лигата на Европа бидејќи ЕХФ денеска и официјално го откажа натпреварот против Татабања кој требаше да се одигра на 20. октомври во Битола.

Причината за тоа е коронавирусот со кој зараензи дури 15 ракометари на унгарскиот тим и ЕХФ ја прифати молбата на Татабања да го одложи натпреварот.

Новиот термин се очекува дополнително да биде одреден во договор со клубовите и Европската ракометна федерација.

Поврзани вести

Франција има една победа на ЕП, но и натаму е најголем фаворит за шампионската титула!

Слободен печат

Класика на „Вембли“: Ги дознавме сите осминафинални двојки на Европското првенство!

Слободен печат

ВИДЕО: Германија „преживеа“ во Минхен, Роналдо е синоним за рекорди!

Слободен печат

Клуб од шпанската „Ла Лига“ со интерес за Дарко Велковски!?

Слободен печат

Ја победија само Македонија – Украинците се најголемите „среќници“ на Евро 2020!

Слободен печат

ВИДЕО: Ѓоковиќ „гази“ и во двојки, крај за првите носители на турнирот во Мајорка!

Слободен печат

Остави Коментар