Одложен мечот меѓу Фарски Острови и Македонија - Слободен печат

Одложен мечот меѓу Фарски Острови и Македонија

Квалификацискиот натпревар меѓу Фарски Острови и Македонија за репрезентации до 21 година е одложен поради замрзнат терен на стадионот „Торсвулур“ во Торшавн.

Дуелот од 5. коло од квалификациите за Европското првенство 2021 година требаше да се одигра денеска од 18:00 часот, но условите на теренот не дозволуваат истиот да се одигра во предвидениот термин.

По состанокот меѓу делегатот на натпреварот, судиите и официјалните претставници на двете федерации потврдено е одложувањето на натпреварот, а пресметката меѓу двете селекции е презакажана за јуни, 2020. година.

Квалификации за ЕП 2021

Група „6“

Табела:

1.Шпанија 12 бодови
2.Израел 7
3.Македонија 7
4.Казахстан 7
5.Црна Гора 4
6.Фарски Острови 0

Прочитајте и...  Ахмети: Бараме владеење на правото преку ветингот

Прочитај повеќе

Пораката на Ѓоковиќ што ја напиша на камерата во чест на Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Глишиќ ќе ги брани боите на Шкупи! (ФОТО)

Слободен печат

Скандинавците „хит“ во зимскиот преоден рок 2020! (ФОТО)

Слободен печат

Елмас добива нова конкуренција: Наполи го потпиша Политано

Слободен печат

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Слободен печат

„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Слободен печат

Остави Коментар

2 + 11 =

Прочитај повеќе

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен печат

Убавата судијка го налути Федерер (ВИДЕО)

Слободен печат

Коби и Ванеса Брајант – детската љубов која ги издржа сите предизвици, а заврши трагично

Слободен печат

Тениски класик во Мелбурн: Ѓоковиќ и Федерер во полуфиналето

Слободен печат

Леброн: Коби, ќе продолжам по твојот пат, дај ми сила од небото

Слободен печат

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен

Слободен печат