Одлична и практична фризура која ќе ја сакаме во оваа сезона (ФОТО) - Слободен печат

Одлична и практична фризура која ќе ја сакаме во оваа сезона (ФОТО)

Пунџата е фризура која многу жени во одделни моменти ги спасила. Кога немаме фреме за фенирање, пеглање, одење по фризери и сл, таа е одлична опција.

Иако се популарни високите пунџи, и со задоволство ги носиме, во последно време се повеќе внимание привлекуваат и ниските.

Станува збор за фризура која е популаризирана во Шпанија, но и други медитерански земји, а нејзините правила се секаде исти: едноставност и практичност.

За успешно да стилизирате ниска пунџа, потребно е да имате нешто подолга коса за да можете уредно да ја соберете. Секогаш можете да ја украсите и со интересен детал, како ластиче, шнола, некој накит и сл.

Погледнете ги идеите…

View this post on Instagram

Bodrum ve parmak arası🥂 #hellocanımyaz

A post shared by Nur Bilen Yavuzer (@nurbilenyavuzer) on

Прочитај повеќе

За мирна ноќ: Совети како да го олесните спиењето со затнат нос

Слободен Печат

Целиот свет е во шок: Загина Коби Брајант – еден од најдобрите кошаркари на планетата!

Слободен печат

Колку поекстремно, толку повпечатливо: Вака се облекуваа на „Греми“ наназад низ годините (ФОТО)

Слободен печат

Како да измамите насмевка кај бебињата?

Слободен печат

Хороскопот открива: Која е идеалната професија за вас

Слободен печат

Беа блиски пријатели: Јелена Карлеуша вчера објави заедничка фотка со Тоше Проески (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

five − 1 =

Прочитај повеќе

Научно докажано: Доколку имате миленик вие сте добар човек!

Слободен печат

Зошто жените изневеруваат: Се чини дека за тоа е виновна биологијата!

Слободен печат

Наши миленици: МИСИ

Слободен печат

Најстарата манекенка и во 9-та деценија остава без здив

Слободен печат

Кејт Аптон: Бебето ми е поважно од слабеењето!

Слободен печат

Мафини со смрзнато овошје

Слободен печат