Одличен успех: Ангелче Петрушев го освои шестото место на ЕП во кајак на диви води

На Европското првенство во кајак на диви води, кој се одржа во Словенија (Тацен), најдобриот македонски кајакар Ангел Петрушев го освои извонредното 6-то место. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Тој најнапред, во полуфиналето (од 12 кајакари) како 10-ти се пласира во финалето и со одлично техничко возење, без казнени поени, го освои 6-то … Продолжи со читање Одличен успех: Ангелче Петрушев го освои шестото место на ЕП во кајак на диви води