9 C
Скопје

Одличен домашен сладолед (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Состојки

500 мл. слатка павлака ( хопла )

400 мл. кисела павлака

5 јајца

15 лажици шеќер

100 гр. чоколада за готвење

3 лажици капучино и малку млеко

Прочитајте и...  Христина Иваноска: Во моите перформанси Роса Плавева е и останува мојот пандан

Поврзани вести

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Карди Би купила подароци за својата двегодишна ќерка во вредност од триесет илјади долари

Слободен печат

Џенифер Анистон вели дека приказните дека посвојува дете се чиста измислица

Слободен печат

Роберто Кавали по вакцинацијата: Колку повеќе сме вакцинирани, толку сме побезбедни за себе и за оние што не сакаат

Слободен печат

Остави Коментар