Одбојкарите тренираа во „Спирудом“ арената пред утрешната пресметка со Белгија

Фото: ОФМ

Македонските одбојкари вечерва го одработија првиот тренинг во салата „Спирудом“ во Белгија пред утрешниот натпревар против Белгија во рамките од 4. коло во Европската златна лига.

Момците на селекторот Миленкоски имаа прилика да ја почувствуваат арената каде што утре ќе го играат вториот натпревар против Белгијците во групата „Б“.

Натпреварот против Белгија го играме во терминот од 18:00 часот.

Прва победа за македонските одбојкари во Европската златна лига

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот