Одбојкарите поразени на првата контрола со Романија

Македонската одбојкарска репрезентација е поразена од селекцијата на Романија со 3:0 (25:17, 25:20, 25:22) во првиот од предвидените двата пријателски натпревари кои ќе се играат во Крајова.

Со натпреварот против Романија, одбојкарите ја започнаа втората фаза од подоготвките пред историскиот настап на Европското првенство, а тоа е брусење на формата преку контролни натпревари.

Поразот од Романија се должи на едномесечните подготовки во Маврово каде се работеше на работеше на физичката подготовка.

Во договор на селекторите, имаше и четврти сет, а и во него Романците беа подобри со 25:17. Вториот натпревар ќе се игра, по што македонскиот состав ќе се врати во Скопје и ќе ги продолжи подготовките за дебитантскиот настап на европските првенства, во септември во Љубљана.

Прочитајте и...  ИНТЕРВЈУ Филип Деркоски: Одлично е чувството кога ќе се вратите победнички во пливачките води!

Прочитај повеќе

Интер во првото европолуфинале после 10 години! (ВИДЕО)

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Филип Деркоски: Одлично е чувството кога ќе се вратите победнички во пливачките води!

Ливерпул си купи нов бек за 11 милиони евра

Слободен печат

Вавринка: Да му делам лекции? Ѓоковиќ носи поголема одговорност од сите нас!

Слободен печат

Гатузо не брза за нов договор со „наполитанците“

Слободен печат

Конечна одлука: Санчо останува во Борусија Дортмунд!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

И најдобриот стрелец во лигата го напушти Вардар

Слободен печат

ФФМ: Стадионот во Прилеп може да организира и вечерни натпревари!

Слободен печат

Кореа и Врсаљко се заразените играчи во Атлетико Мадрид

Слободен печат

Наков и Николовски, старо-нов репрезентативен потенцијал во Џио Струмица

Слободен печат

Унгарците открија, Николов се сели во Серија А!? (ФОТО)

Слободен печат

ЛЕ: Ерменци за Ренова, Шкендија и Шкупи со ривали од Азербејџан!

Слободен печат